BALIK ÜRÜNLERİ

PROTEUS

Proteus, daha verimli balık yetiştiriciliği için, yalnızca balık yeminde kullanılmak üzere geliştirilmiş, yeni nesil özel bir çözümdür. Ürün, balıkların, stresli büyüme koşulları içinde, hayatta kalarak, verimini sürdürebilmesi için çok boyutlu bir yaklaşım sunar, balık fizyolojisini destekler. Ürünün etkinliği, içerdiği aktif bileşenlerin sinerjik gücünden kaynaklanmaktadır.

Neden Proteus'a ihtiyacınız var?

• Büyüme oranını artırır.

• Mortaliteyi azaltır.

• FCR'yi azaltır.

• Büyüme stresini azaltır.

• Farmasötik kullanım maliyeti azaltır.

• Bağırsak mikroflorasını dengeler.

• Antioksidan durumunu iyileştirir.

Take the video tour on the ZOO!

BETA-S PLUS

Altmış yıllık Alman deneyimi ve üstün teknolojisi ile pürifiye edilmiş (1,3)-(1,6)-β-D glukan ile bağışıklık sistemi aktif, daha dirençli balıklar!

Saccharomyches cerevisiae'den elde edilen pürifiye glukan içerir.

 • Non-spesifik hücresel ve humoral bağışıklığın gelişimi.

 • Enfeksiyon durumlarında hayatta kalma oranında artış.

 • Aşılamalarda belirgin bir adjuvant etkisi.

 • Yemden daha iyi yararlanma.

 • Sürekli kullanıma uygun molekül sayesinde kesintisiz kullanım imkanı.

Beta S Plus, bağışıklık gelişimini ve antikor oluşumunu destekler endüstriyel balıkçılıkta enfeksiyon riskini uzun dönemler düşük tutar öngörülen stres ve hastalıklar öncesi kullanımı sonucu ölümlerin düşmesini sağlar aşı programlarının daha etkin, oluşan immun yanıtların daha yüksek olmasını sağlar.

Take the video tour on the ZOO!

LIEVITO PLUS

Lievito Plus, inaktif maya (%100 Saccharomyces cerevisiae) hücre duvarlarından oluşur. İçeriğinde, nükleik asitler, pürinler, mannan-oligosakkaritler ve beta-glukanlar bulunur. Lievito Plus, yüksek düzeyde 1,3 -1,6 beta-D-glukan ve mannan-oligosakkaritler içeriği ile tüm hayvanların bağışıklık ve sindirim sistemlerinde pozitif etkiye sahiptir.

Neden Lievito Plus'a ihtiyacınız var? 

 • Bağışıklık sisteminin aktif olarak desteklenmesi.

 • Bağırsak lümeninde yüksek bağlama gücü ile patojenlerin/toksinlerin etkisizleştirilmesi.

 • Bağırsak mikroflorası üzerinde prebiyotik etki.

 • Hayvanların stres direncini artırır.

 • Sindirim sistemi fonksiyonunu güçlendirir.

Take the video tour on the ZOO!

PERFORZA

Bağırsak sağlığı; mikroflora, yem, bağırsak duvarı yapısı ve bağışıklık sistemi arasındaki karmaşık etkileşim ile dengelenir. Bağırsak sağlığının olumsuz etkilenmesi hayvan sağlığını ve üretimini negatif etkiler. Bütirik asit faydaları kanıtlanmış bir organik asit olmasına rağmen, çok kolay metabolize olan bir moleküldür. Bu yüzden, bağırsaklara, korunmadan ulaşabilmesi kolay değildir. Perforza, bütirik asidin bağırsaklara yüksek oranda ulaşmasını sağlayan teknolojiye sahiptir. Bu nedenle, Perforza kaplanmış bütirat tuzlarına oranla daha etkilidir.

Neden Perforza'ya ihtiyacınız var?

- Mikrobiyota dengesini optimize eder.

- FCR'yi düşürür.

- Yağ sindirimini iyileştirir.

- Antienflamatuvar özeliği vardır.

- ADG'yi artırır.

- Kalsiyum emilimini artırır.

- Epitel dokudaki bağlantı mukavemetini arttırır.

Take the video tour on the ZOO!

BIERHEFE

Yetmiş yıllık Leiber deneyimi ve üstün teknolojisi ile üretilmiş inaktif maya ile sağlık ve performans vaad ediyoruz.

Bira mayası, organik olarak-bağlı aktif maddelerin çok yoğun olduğu doğal bir üründür. Bunlar, B vitaminleri, iz ve mikro elementler, enzimler, aynı zamanda, nükleik asitler ve bunların nükleotit ve nükleozid yapı taşlarını içermektedir. Ayrıca, Saccharomyces cerevisiae'nın hücre duvarı, patojenlere karşı vücudun savunma mekanizmalarını aktive eden ß-glukanları içerir ve intestinal mikroflora dengesini düzenlemeye yardımcı prebiyotik özellikteki mannan oligosakkaritleri içerirler. Buna ek olarak, bira mayası hücreleri anti-bakteriyal özellikteki Malucidin'i içerirler. Malucidin mayanın fermantasyonu sırasında, mayayı gerek candida/torula gibi diğer mayalardan gerekse diğer patojenlerden korumaya yarar.

Son çalışmalar, bira mayasında bulunan ve şerbetçi otu kaynaklı hop bileşenlerinin patojenlere karşı üstün inhibitör etkilere sahip olduğunu göstermiştir.

Neden Bierhefe kullanılmalı?

 • Bağışıklık gelişimine katkıda bulunur ve genel hayvan performansını destekler.

 • Bağırsak mikroflorasının dengelenmesine katkı sağlar.

 • Organizmanın doğal savunmasını uyarır ve hayvanların stres direncini artırır. Sindirim sisteminin fonksiyonunu güçlendirir.

 • Yem verimliliğini artırır.

Take the video tour on the ZOO!

LEON 12

Balık yetiştiriliciğinde terapötik dahi olsa antimikrobiyal ilaçların kullanılması, hayvan ve insan sağlığı açısından, bakteriyel direncin ortaya çıkmasına neden olabilecek kalıntılar açısından riskli bulunmakta ve endişe yaratmaktadır. Antibiyotik kullanımının yerini almak üzere çeşitli alternatif yem katkı maddeleri kullanılmaktadır. Bu anlamda, laurik asit ve türevlerinin hayvan diyetlerine eklendiğinde güçlü antimikrobiyal özelliklere sahip olduğu da kanıtlanmıştır. Leon 12, balık verimliliğine ve sağlık problemlerinin giderilmesine olumlu katkı sağlayan, bakterisidal, fungisidal ve virüsidal etkiler sağlayabilen, yeni nesil bir çözümü temsil eder.

Neden Leon 12'ye ihtiyacınız var?

- Antibiyotik üretimini minimize etmek.

- Mikrobiyota dengesini optimize eder.

- FCR'yi düşürür.

- Antienflamatuvar özeliği vardır.

- ADG'yi artırır.

- Epitel dokudaki bağlantı mukavemetini arttırır.

Take the video tour on the ZOO!

ULTRACID PF

Yemlerdeki mikrobiyal kontaminasyon oranı, yem içeriğine, nem oranına, yağ miktarına ve tipine, ortamın ısı ve nemine, depolama süresi gibi birçok parametreye göre değişmektedir. Yemin bozulmasının önüne geçilmesi ve yem hijyeninin korunabilmesi için, içeriğinde kısa zincirli yağlar ihtiva eden Ultracid serisi ürünlerimizi kullanabilirsiniz. Utracid içeriğindeki aktif asitlerin etkinliğini arttıran taşıyıcı ile de fark yaratmakta, yemdeki mikrobiyal bozulmanın önüne geçmektedir.

Neden Ultracid PF kullanılmalı?

 • Yemdeki pH değeri ve tamponlama kapasitesinin yanı sıra antibakteriyel ve antifungal etkilerin azalması.

 • Midede hidrojen iyonlarının salınması yoluyla pH değerinin düşürülmesi, böylece pepsinojenin pepsin oluşturması için aktive edilmesi ve protein sindirilebilirliğinin arttırılması.

 • Gastrointestinal sistemde gram negatif yerli mikrofloranın inhibisyonu.

 • Ara metabolizmada geliştirilmiş enerji kullanımı.

Take the video tour on the ZOO!

BİZE ULAŞIN :

ADRESİMİZ


Barbaros Mah. Sümbül Sok. Deluxia Palace D:249 34746 B.Atasehir İstanbul - Türkiye

TEL & FAX & EMAIL

T : +90 216 5101232
F : +90 216 5101230 

contact@biocenta.com